Порошенко відповів на пропозицію зібрати «нормандський формат»

Пропонована зустріч була погоджена у розмові Меркель із Порошенком — Порошенко відповів на пропозицію зібрати «нормандський формат»
Пропонована зустріч була погоджена у розмові Меркель із Порошенком
Президент наголосив, що зустріч сама по собі не є результатом Об этом сообщает zptown.in.ua со ссылкой на СМИ.


Президент Петро Порошенко в інтерв’ю France 24 наголосив, що Україна готова до зустрічі в «нормандському форматі» на рівні політичних радників для деескалації ситуації. Про це інформує Банкова.


«Ця пропозиція попередньо була погоджена зі мною як президентом України під час телефонної розмови з канцлером Німеччини, і ми, безумовно, візьмемо участь у зустрічі нормандського формату на рівні політичних радників, на яку ми ставимо термінове питання – вимогу до РФ повернути наших військових, кораблі та відкрити Керченську протоку», — відповів глава держави на запитання чи готова Україна до обговорення ситуації в «нормандському форматі» на рівні радників, про які повідомила Ангела Меркель.


Президент наголосив, що зустріч сама по собі не є позитивним результатом в цій справі.


«Зустріч лише інструмент, а не результат. Ми вимагаємо – припиніть порушувати міжнародне право, бо все що відбулося є брутальним порушенням міжнародного права і може мати подальші наслідки», — підкреслив глава держави.


Президент також наголосив, що РФ має забрати свої війська, які перебувають на українсько-російському кордоні, прибрати з Азовського моря велику кількість військових кораблів. Саме тому, за словами Петра Порошенка, в українських прикордонних областях з Росією був запроваджений воєнний стан. «І ми будемо раді зупинити закон про воєнний стан, коли відбудеться деескалація ситуації», — підкреслив президент.


Раніше Reuters повідомив, що ситуацію в Азові обговорять на рівні зовнішньополітичних радників у форматі «нормандської четвірки» — Франції, Німеччини, України та Росії.


Нагадаємо, президент США Дональд Трамп скасував зустріч з Путіним на саміті G20 в Аргентині


Президент США підкреслив, що дії Росії щодо українських моряків у Керченській потоці стали причиною скасування ним зустрічі із Путіним.


Джерело статті: “http://glavcom.ua/country/politics/poroshenko-vidpoviv-na-propoziciyu-zibrati-normandskiy-format-549837.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя